Emre Baransel "Suyun Masalı" full indir dinle download

Bu zamana kadar çalıştığı büyük isimler ve yayınladığı çalışmalar ile Türkçe Rap’in demirbaşlarından biri haline gelen Emre Baransel’in iki yıldır üzerinde çalıştığı, beklenen solo albümü “Suyun Masalı” çıktı! Önceden haberini verdiğimiz gibi çift CD olarak satışa sunulan albümü Ossi Müzik etiketi ve Sony Music dağıtımıyla D&R’lar başta olmak üzere tüm müzik marketlerde bulabilirsiniz. Albüme ayrıca D&R ve Sony Music’in internet sitelerinden sipariş vererek de ulaşabilirsiniz. Albüm hakkındaki en güncel gelişmelere Emre Baransel’in yeni web sitesi www.baranselmusic.com'dan ve sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Emre Baransel'in masalsı bir anlatım vaadettiği ve son 12 yılda başından geçenleri hikayeleştirdiği “Suyun Masalı” albümü tamamen yaşanmış hikayelerden oluşuyor ve gücünü bu samimiyetten alıyor. Albüm CD başına 12'şer parça olmak üzere toplam 24 şarkı içeriyor. “Ağlayan Hikayeler” adını taşıyan ilk CD'de daha duygusal, daha ağır tempolu şarkılar bulabileceğimiz gibi, daha sert sound'a sahip ama yine de karamsar olmayan, olaylara her zaman olumlu bakmayı, hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını ve hayata karşı sapasağlam durmayı anlatan parçalar dinleyeceğiz. “Gülen Hikayeler” adını taşıyan 2. CD'de ise daha hızlı tempoya sahip, komik ve eğlenceli ama aynı zamanda hiphop'un ruhunu yansıtan, o eleştirel yönü tek bir an bile kaybetmeyen şarkılar dinlemek mümkün.

Kayıtları JW Production’da Ceyda Pirali tarafından alınan albümün mix ve mastering işlemleri Peak Music’ten, Oğuzhan Hazar Artış’a ait. Artış’a ait. Ceza, Eko Fresh, Summer Cem, Alaturka Mavzer, Da Poet, Önder Şahin, Rapozof, Esin İris, Spar ve Cansu Aslan’ın Emre’ye eşlik ettiği albümde çok farklı isimde beatmaker mevcut.

“Emre Baransel - Suyun Masalı” Tracklist:

1.CD “Ağlayan Hikayeler”

01. Bulutlar Üstünde (Produced by KM. Beatz & Oğuzhan Hazar Artış)
02. Pervaz Ettim feat. Esin İris (Produced by Serhat Tokmak & Emre Baransel)
03. Şizofren Köprü (Produced by Oğuzhan Hazar Artış)
04. Hayalperest (Produced by Soniq Beats)
05. Geçmişe Nasihat (Produced by KM Beatz & Da Poet)
06. Deniz Kızı feat. Cansu Aslan (Produced by Soniq Beats)
07. Ayaz (Produced by İnziva Beatz)
08. Şakağımda Şakam feat. Da Poet (Produced by Soniq beats & Da Poet)
09. Erişebilmek İçin (Produced by Despo)
10. İpler (Produced by Emir & Ferhat Tokmak & KM Beatz)
11. Siyah Kar feat. Önder Şahin (Produced by Serhat Tokmak & İlker Uncuoğlu)
12. Dua (Produced by Soniq Beats)

2.CD “Gülen Hikayeler”

01. Nedenini Sormayın (Produced by Yusuf D. & Da Poet)
02. Dansa Davet (Produced by Puma & Ferhat Tokmak)
03. Dinle ve Kus (Produced by Emir & Da Poet)
04. 34. Senfoni (Produced by Oll Zen)
05. Roller ve Goller (Produced by Ferhat Tokmak)
06. Ormanın Kitabı (Produced by Puma & Oğuzhan Hazar Artış)
07. Hahaha feat. Eko Fresh & Summer Cem (Produced by Serhat Tokmak)
08. Şehir Efsanesi feat. Ceza & Esin İris (Produced by Moralpartre)
09. Hadi Anlat feat. Alaturka Mavzer & Despo & Esin İris (Produced by Puma & Ferhat Tokmak)
10. Harikalar Diyarı (Produced by Da Poet)
11. Dinle ve Kus (Remix) (Produced by KM Beatz & Da Poet)
12. Ormanın Kitabı feat. Rapozof & Spar (Remix) (Produced by Puma & Rapozof)

İşte Bihter’in cenaze sahnesi

Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben İndir & Dinle

Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben kalite izle,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben full ilze, Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben hd izle,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben indir, Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben klibi,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben mp3 indir,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben dinlesene,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben dinle,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben izlesene,Toygar Işıklı – Sen Eşittir Ben klip


LYS -1 Soru ve Cevapları, Açıklanma Tarihi ve Puan Hesaplama

Bugün (19 Haziran 2010) saat 10:00′da başlayıp 120 dakika süren LYS-1 (Matematik – Geometri) saat 12:00 itibariyle sona erdi. Saat 16:30′da ise LYS-5 bitmiş olacak.

Bu yazımızda sınava girmiş arkadaşlarımızdan genelde sınavın kolaylık-zorluk derecesiyle ilgili olmak üzere, varsa yaşanan aksilikler, takıldığı – kolay bulduğu – hatalı olduğunu düşündüğü sorular vs üzerine yorumlarını rica edeceğiz. Böylelikle gelen yorumlar ile birlikte sınavın genel bir değerlendirmesini yaparak herkes kendi durumunu bir kez daha analiz edebilmiş olacak.

Önemle hatırlatmak isteriz ki, maraton henüz bitmedi arkadaşlar. Biraz dinlendikten sonra hazırlıklara devam edelim inşallah. Bir soru bile çok şeyi değiştirebilir!

Bu vesileyle ilk sınavı tamamlamış olan arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz..

LYS Soruları ve CevaplarıYüzbinlerce öğrencinin heyecanla beklediği LYS maratonu bugün LYS-1 sınavıyla saat 10:00′da başladı.

ygslys.blogcu.com olarak LYS soru ve cevaplarını sitemiz üzerine de ekleyeceğiz. Ancak biz ekleyene kadar ilgili soru ve cevapları ÖSYM’nin resmi sitesinden aşağıdaki bağlantı üzerinden indirebilirsiniz:

http://lys2010-sorular.osym.gov.tr
Yukarıdaki sayfa muhtemelen soruların verileceği zaman dilimlerinde aktif olacaktır. ÖSYM’den yapılan açıklmaaya göre LYS-1 (matematik geometri) soru ve cevapları saat: 15:00′te, LYS-5 (yabancı dil) soru ve cevapları ise saat 19:00′da yukarıdaki sayfadan yayınlanacaktır.

» LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, hafta sonu ilk oturumları yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının 10-15 Temmuz arasında açıklanacağını duyurdu.

Sonuçların ilan edilmesiyle adayların tercih işlemine başlayacaklarını belirten Yarımağan, sınav sonucunda oluşacak minimum puanların bölüm tercihi yapmak için çok sağlıklı olmayacağını, adaylara yardımcı olmak için geçen yılki taban puanları bu yıla uyarladıklarını bildirdi.

İlk kez uygulanacak LYS hakkında bilgi veren ÖSYM Başkanı, LYS’nin bir sıralama sınavı olduğunu vurgulayarak, “Bu sistem bilenle bilmeyeni daha iyi ayıracak.” dedi. Bütün adayların matematik sorularını cevaplaması gerektiğini ifade eden Yarımağan, “Sosyal bilimcilere de matematik gerekli. Çünkü sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda da belirli ölçüde matematik lazım.” diye konuştu. ÖSYM Başkanı, LYS‘de soruların yüzde 20′sini doğru cevaplayamayan adayların 180 puan alamayacağına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Yüzde 20′yi geçen istediği yere girer mi, kesinlikle değil ama yüzde 20′yi geçen aday girebilecek birkaç yer bulabilir.” Yarımağan, ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının (AOBP) sınav sonucuna etkisi hakkında ise şunları aktardı: “Adaylardan birinin AOBP’si 500, diğerinin 400 ise arada 100 puan fark varsa, aynı programa yerleşmek için AOBP’si 400 olan bir adayın diğerine göre soruların yüzde 4′ünü daha fazla yapması lazım. Örneğin AOBP’si 500 olan aday soruların yüzde 80′ini yaparak giriyorsa, 400 olan soruların yüzde 83,75′ini, yüzde 84′ünü yaparak girebilir.”

Alışılagelmiş uygulama gereği, ÖSYM bir gün önce sınav sonuçlarının açıklanacağı resmi duyurusunu yapmakta ve akabindeki gün saat 10:00 ila 11:00 arasında sonuçlar ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanmaktadır. Sonuç açıklama günü ÖSYM’nin sitesi www.osym.gov.tr ‘nin anasayfasının tasarımı değiştirilerecek Sonuç Açıklama sayasına doğrudan bir bağlantı verilmektedir. Aynı şekilde sonuc.osym.gov.tr adresinde de ilgili sınav sonucuyla ilgili güncelleme yapılmaktadır.
Sınav sabahı yaşanacak yoğunluk da göz önüne alınarak ÖSYM sitesinin açılmaması gibi durumlar da söz konusu olabilmektedir. Ancak bu yoğunluk genelde 1 saat içerisinde sona ermektedir. Eğer ilgili sayfayı görüntüleyemiyorsanız 1 saat sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Sonuçların açıklanacağı bilgisini alır almaz sitemizde ilgili haberleri de geçmeye çalışacağız. Sınav sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

LYS Puan Hesaplama

LYS PUANLARININ HESAPLANMASI

LYS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Her adayın katıldığı her sınavda yer alan her test için bir standart puan hesaplanacak.

Hesaplanan standart puanlar, testlerin ağırlık oranları kullanılarak Ağırlıklı LYS puanları (ALYS) hesaplanacak. ALYS puanlarından her biri kendi içinde en küçüğü 100, en büyüğü 500 olan puanlara dönüştürülerek LYS puanları oluşturulacak.

LYS’de 180 ve üzeri puan alanlar, LYS puan türleri ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.

LYS sonuçlarının 15 Temmuz’a kadar internet aracılığıyla internetten adaylara duyurulması planlanıyor. Sınava giren ve sınavı geçerli sayılan tüm adaylara LYS Sınav Sonuç Belgesi gönderilecek. Bu belgede adayın her testteki doğru ve yanlış cevap sayısı, LYS puanları ve başarı sıraları, OBP ve AOBP’leri, yerleştirme puanları ve başarı sıraları yer alacak. Sınav sonuç belgesinde bir adayın yerleştirmede kullanılmayacak olan puanları yer almayacak.

Dileyen adaylarımız LYS puanlarını sitemiz üzerinden de hesaplayabilirler. Bunun için ilgili sayfaya gitmek için tıklayınız: LYS Puan Hesaplama

YGS ve LYS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına yerleştirme, merkezi olarak yapılacak.

Aşk-ı Memnu’da giyilen giysileri giymek ister misiniz?

Bana sorarsanız Türk dizileri arasında en zengin görünen ve en şık dizi Aşk-ı Memnu. Her bölümde mekanlar, hem de giysiler çok güzel. Belki dizideki mekanlara sahip olamıyoruz ama, artık dizideki giysi ve aksesuarlara sahip olabiliyoruz. Duyunca çok sevindiğim bir haberi hemen sizinle de paylaşmak istiyorum. Şöyle ki; televizyonda gördüğünüz giysileri satın alabileceğiniz bir site açılmış bulunmakta. Sinemoda.com sitesine girdiğinizde en sevdiğiniz dizilerde giyilen giysileri satın alabileceksiniz. Şu anda sitede sadece Aşk-ı Memnu’nun kıyafet ve aksesuarları satılıyor. Henüz online satış başlamamış ama ürünleri alabileceğiniz mağazaların adresleri verilmiş.

Siteden beğendiğim bir kaç ürünü sizlerle paylaşmaya karar verdim. Dahasını da görmek isterseniz, sinemoda.com adresine gidip, tüm ürünlere bakabilirsiniz.


Sertab Erener – Rengarenk

Sertab  Erener - Rengarenk

Sertab Erener - Rengarenk

Sertab Erener – Rengarenk

01. Sertab Erener – Rengarenk
02. Sertab Erener – Bir Varmışım Bir Yokmuşum
03. Sertab Erener – Koparılan Çiçekler
04. Sertab Erener – Asla
05. Sertab Erener – Bir Damla Gözlerimde
06. Sertab Erener – İkimiz Bir Fidanın
07. Sertab Erener – Bir Çaresi Bulunur
08. Sertab Erener – Avare
09. Sertab Erener – İstanbul
10. Sertab Erener – Ego
11. Sertab Erener – Bu Böyle
12. Sertab Erener – Ayrılık ve Biz
13. Sertab Erener – Açık Adres ( Akustik )
14. Sertab Erener – Açık Adres
Remix: David Saboy & Ozan Yılmaz
Remix: Philippe Laurent
Remix: Burak Yeter

Youtube giriş için yeni DNS’ler

Daha önceleri rahatlıkla girebildiğimiz youtube.com ‘a şu sıralar erişmekte zorluk çekenlerdenseniz bir kaç basit düzenlemeyle tekrar girilebiliyor.

Onun için şu adımları takip ediniz (Anlatım 3.parti bir program kullanmadan hazırlanmıştır)

1-başlat –> çalıştır –>

1%windir%\system32\drivers\etc\hosts

yazarak enter’a basın.

2-Açılan pencerede herhangi bir text okuyucusuyla açmayı seçin.(Wordpad,NotePad vb..)

3-İçerisinde youtube a ait olan satırları silebilir yada sadeceaşağıdaki gibi olan satırları silerek verdiğim yeni dns’leri girebilirsiniz.

1209.85.229.99 www.youtube.com
2209.85.229.99 youtube.com

Diğer bir yol ise ağ bağlantılarınızdan DNS’leri değiştirebilirsiniz.onun içinde aşağıdaki yolları takip edin;

1-Masaüstünde Ağ Bağlantılarıma sağ tıklayarak özelliklere gelin

2-Kullanmakta olduğunuz bağlantıyı seçip sağ tıklayarak yine özelliklere gelin.

3-Açılan pencerede aşağı doğru kaydırarak İnternet İletişim Kuralları(TCP/IP) ye tıklayıp özelliklere tıklayın.

4-Allta Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan kısmını tıklayıpbirinci kutucuğa

1208.71.159.3

ikinci kutucuğa

1216.52.1.33

yada birinci kutucuğa

1156.154.70.22

ikinci kutucuğa

1156.154.71.22

girerek tamam deyip çıkın.Tarayıcınızı Kapatıp yeniden başlatın.Youtube artık cillop gibi çalışacaktır :) )) iyi çalışmalar..

Vatan Gazetesi Adobe Sertifika Sınavı Soruları

12.06.2010 tarihli sınav sorularıdır. Herkese aynı sorular gelmeyebilir. Buyrun...

WEB SINAVI

Soru 1 -Adobe Flash CS4 te oluşturabileceğiniz sembol türleri nedir?
A) Graphic
B) MovieClip
C) Button
D) Hepsi

Soru 2 -Adobe Dreamweaver CS4 çalışma alanı için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A) Farklı çalışma alanları önceden bizim kullanımımız için hazırlanmıştır.
B) Çalışma alanındaki panelleri birbirine kenetleyebilir yada ayırabiliriz.
C) Properties paneli sayfa içindeki nesnelerin özelliklerini bize gösterir
D) Panellerin isimlerini değiştirebiliriz.

Soru 3 -Adobe Fireworks'te yeni dosya açmak için aşağıdaki komutlardan hangisi kullanılır?
A) File > New
B) View > New
C) Window > New
D) Edit > New

Soru 4 - Adobe Flash CS4 te bulunan aracın işlevi nedir?
A) Nesneleri birbirine kilitler
B) Eklem Noktası Oluşturur
C) Animasyon Oluşturur
D) Hizalar

Soru 5 -Adobe Flash CS4 filmlerinin koordinat eksenlerinin merkezi sahnenin neresindedir?
A) Sol alt
B) Sağ üst
C) Orta
D) Sol üst

Soru 6 -Adobe Flash CS4 te kaç çeşit temel Sembol bulunur?
A) 1
B) 2
C) 3
D) 4

Soru 7 - Adobe Fireworks'te iconun görevi nedir?
A) Tasarımı dilimler
B) Yolları kaynak noktalarından ayırır
C) Vektörel şekilleri keser
D) Kare seçim oluşturur

Soru 8 -Adobe Flash CS4 te oluşturulan proje dosyaları hangi uzantıyı alır?
A) SWF
B) FLA
C) EXE
D) XML

Soru 9 -Adobe Dreamweaver CS4 te Form nesneleri eklemek için aşağıdaki menü gruplarından hangisini kullanabiliriz?
A) Insert
B) Common
C) Layout
D) Forms

Soru 10 -Adobe Fireworks'te oluşturulan nesnelerin üst ya da alt sırada görüntülenmesine olanak sağlayan panel aşağıdakilerden hangisidir?
A) Optimize Paneli
B) Layers Paneli
C) Properties Paneli
D) Symbol Properties Paneli

Soru 11 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Şablon Oluştur
B) Form Oluştur
C) Tablo Oluştur
D) Iframe Oluştur

Soru 12 -Code, Split ve Design seçeneği aşağıdaki işlemlerden hangisi için kullanılır?
A) Sayfanın tarayıcıda ön izlenmesi için
B) Kod ve Tasarım görünümleri arasında geçiş için
C) Sayfa yerleşimi için
D) Hiçbiri

Soru 13 -Bir web sitesi tasarımı yaparken bazı klasörleri önceden oluşturmanız sitenizin standartlara uyması için önemlidir. Aşağıdakilerden hangisi bu klasörlerden biri değildir?
A) images
B) css
C) assets
D) work

Soru 14 - Adobe Flash CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Dolgu Ekler
B) Sembole Dönüştürür
C) Dolgu Seçer
D) Stroke Ekler

Soru 15 -Adobe Dreamweaver CS4 teki araçları için aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
A) Araçlar aslında HTML etiketlerini ifade eder Adobe Dreamweaver da Pratik bir şekilde kod yazmadan HTML sayfaları üretebiliriz
B) Araçlar aslında CSS etiketleridir Adobe Dreamweaver da Pratik bir şekilde kod yazmadan sayfalar üretebiliriz.
C) Araçlar aslında ASP etiketleridir Adobe Dreamweaver da Pratik bir şekilde kod yazmadan sayfalar üretebiliriz
D) Araçlar aslında JavaScript etiketleridir Adobe Dreamweaver da Pratik bir şekilde kod yazmadan sayfalar üretebiliriz.

Soru 16 -Adobe Dreamweaver CS4 te Gelişmiş AJAX teknikleri ile hazırlanmış uygulamar hangi Araç grubu içerisindedir?
A) Insert
B) Common
C) Spry
D) Forms

Soru 17 -Adobe Flash CS4 te yayınlama işlemlerini gerçekleştirmek için tercihler nereden düzenlenir?
A) File > Save
B) File > Publish Settings
C) Edit > Settings
D) File > Publish

Soru 18 -Adobe Fireworks'te yeni sayfa ekle işlemini aşağıdaki seçeneklerden hangisi gerçekleştirir?
A) File > Insert > Page
B) Edit > Insert > Page
C) View > Insert > Page
D) Window > Insert > Page

Soru 19 -Adobe Flash CS4 te oluşturulan metin türleri nelerdir?
A) Shape Text
B) Static Text
C) Dynamic Text
D) Hepsi

Soru 20 -Adobe Flash CS4 te oluşturulan sembollerin hangisinin zaman çizelgesi diğerlerinden farklı ve sadece o sembole özeldir?
A) MovieClip
B) Graphic
C) Button
D) Hepsi

Soru 21 -Adobe Flash CS4 te Motion Tween le Oluşturulan hareketleri hangi Panelden Düzenleriz?
A) Info
B) Motion Editor
C) Library
D) Components

Soru 22 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Katman Oluştur
B) Şablon Oluştur
C) Pencere Aç
D) Çervevelere Böl

Soru 23 -Adobe Fireworks'te bir yol üzerine metin yazabilmek için aşağıdaki komutlardan hangisi uygulanmalıdır?
A) Select > Convert Marquee to Path
B) Modify > Combine Paths > Union
C) Text > Detach from Path
D) Text > Attach to Path

Soru 24 -Adobe Flash CS4 te oluşturulan semboller için aşağıdaki tanımlardan hangisi doğrudur?
A) Her sembolun kendine özgü durumları vardır
B) Her sembol aslında bir taşıyıcıdır sadece içerisindeki görüntüyü kullanıcı oluşturur
C) Bütün semboller birbirine bağlı çalışır
D) Hiçbiri

Soru 25 - Adobe Fireworks'te iconun görevi nedir?
A) Resim ekleme
B) Köprü oluşturma
C) Tasarımı önizleme
D) Resim düzenleme

Soru 26 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Text Alanı Oluştur
B) Form Alanı Oluştur
C) Seçim Oluştur
D) Yeni Stil Oluştur

Soru 27 -Adobe Flash CS4 teki yeni nesil animasyon türünün adı nedir?
A) Motion Tween
B) Shape Tween
C) Classic Tween
D) Hiçbiri

Soru 28 -Adobe Flash CS4 te anahtar kareler ne anlam ifade eder?
A) Yeni konum bilgisi
B) Yeni nesne bilgisi
C) Yeni boyut bilgisi
D) Hepsi

Soru 29 - Adobe Flash CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Dolgu oluşturur
B) Oluşturulan Sembolleri Püskürtür
C) Fırça ucu Oluştur
D) Stroke Rengi

Soru 30 -Adobe Flash CS4 te bir kareye içerik yerleştirebilmek için hangi türde olması gerekmektedir?
A) Frame
B) Layer Frame
C) Property Frame
D) Keyframe

Soru 31 - Adobe Dreamweaver CS4 te bulunan iconun görevi nedir?
A) Veri Tabanı Ekle
B) Sayfa Satırlarına Köprü oluştur
C) Resim Kaynağını Değiştir
D) Named Anchor Ekle

Soru 32 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Köprü Oluştur
B) Site Haritası
C) Siteleri Yönet
D) Site GüncelleSoru 33 -Adobe Flash CS4 te oluşturulan animasyonu test etmek için hangi kısayol kullanılır?
A) Ctrl + Enter
B) Shift + Enter
C) Alt + Enter
D) F5

Soru 34 -Adobe Flash CS4 te Motion Tween le Oluşturulan hareketler için Properties panelinde bulunan ease degeri neyi ifade eder?
A) Hareketlerin başlama ve bitiş ivmelerini belirler
B) Hareketlerin saydamlığını belirler
C) Hareketlerin düzenler
D) Hareketleri yavaşlatır

Soru 35 - Adobe Fireworks'te iconun görevi nedir?
A) Temel şekillerden diktörtgen çizimine olanak tanır
B) Dikdörtgen seçim oluşturur
C) Kesik çizgi stilini uygular
D) Hiçbiri

Soru 36 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Rollover Resim Ekle
B) Resim Ekle
C) Köprü Ekle
D) Site Yayınla

Soru 37 -Adobe Flash CS4 te aynı katmandaki çizimlerin birbirlerini kesmemesini sağlayan çizim modu nedir ?
A) Super Drawing
B) Object Drawing
C) Group Drawing
D) Merge Drawing

Soru 38 -Adobe Dreamweaver içinde yeni farklı türde stiller oluşturabilirsiniz. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan biri değildir?
A) .class
B) Tag
C) ID
D) Cloud

Soru 39 -Adobe Dreamweaver CS4 içinde linkler oluşturabilirsiniz. Aşağıdakilerden hangisi link oluşturmak için doğru seçenek değildir?
A) File > Link
B) Insert > Hyperlink
C) Properties panelinden Link metin alanı ile
D) Properties panelinden Link metin alanı sağındaki hedef işareti ile

Soru 40 -FPS hangi terimin kısaltmasıdır?
A) Full Play Screen
B) Frame Per Screens
C) Frame Per Seconds
D) File Per Screen

Soru 41 -Adobe Dreamweaver CS4 te oluşturulan sayfalara nereden Rollover Image Eklenir?
A) Insert Panelinden Image alından Rollover Image
B) File >Image Object>Rollover Image
C) Modify >Image Object>Rollover Image
D) Window >Image Object>Rollover Image

Soru 42 -Adobe Dreamweaver CS4 birden fazla yerden yeni stil oluşturabilirsiniz. Aşağıdakilerden hangisi yeni stil oluşturmak için uygun bir seçenektir?
A) CSS Paneli
B) Files Paneli
C) Tag Paneli
D) Assets Paneli

Soru 43 -Adobe Dreamweaver CS4 ile tablosuz tasarım yapabilirsiniz. Bu amaçla kullandığımız aracın (etiketin) ismi nedir?
A) image
B) div
C) a
D) href

Soru 44 -Adobe Flash CS4 te animasyonlar hangi panelden kurgulanır, yönetilir?
A) Properties Paneli
B) Info Paneli
C) Timeline Paneli
D) Animasyon Paneli

Soru 45 -Adobe Dreamweaver CS4 te yeni site nereden tanımlanır?
A) File > New Site...
B) Windows > New Site
C) Site > New Site...
D) Pages > New Site...

Soru 46 -Adobe Dreamweaver CS4 yapmış olduğunuz bir sayfayı tarayıcıda ön izlemek için aşağıdakilerden hangi kısayolu kullanabilirsiniz?
A) Shift + F12
B) F12
C) F11
D) F1

Soru 47 -Adobe Flash CS4 'ın programlama dilinin adı nedir?
A) Adobe Script
B) Java
C) Action Script
D) PHP

Soru 48 -Adobe Flash CS4 çizim yapısı için aşağıdaki hangi tanım doğrudur?
A) Çizimler bitmap olarak oluşturulur
B) Çizimler grafik olarak oluşturulur
C) Çizimler bağımsız şekilleri kullanır
D) Çizimler vektörel olarak oluşturulur

Soru 49 - Adobe Flash CS4�e ikonun işlevi nedir?
A) Enine Boyutlandır
B) Renk Geçişini Değiştir
C) Stil Uygula
D) Önizleme

Soru 50 - Adobe Dreamweaver CS4�e ikonların işlevleri nelerdir?
A) Nesne Çizer
B) Resim Üzerinde Köprü Alanı çiz
C) Resmi Şekillere Dönüştürür
D) Şekil Ekle


GRAFİK SINAVI

Soru 1 -Adobe Illustrator CS4'de iki noktası açık yolu birleştimek için hangi komut uygulanır?
A) Sağ Tık > Transform > Join
B) Sağ Tık > Join
C) Sağ Tık > Lock
D) Sağ Tık > Group

Soru 2 - Adobe InDesign CS4�e Aracın işlevi nedir?
A) Transparan Renk Geçişleri oluşturur.
B) Nesnelere Saydamlık verir
C) Nesnelere Kenar Yumuşaklığı Uygular
D) Nesneleri Kırpar

Soru 3 -Adobe Illustrator CS4'de Dashed Line (Kesik Çizgi) işlemleri hangi panelden gerçekleştirilir?
A) Stroke Paneli
B) Character Paneli
C) Graphic Style Paneli
D) Opacity Paneli

Soru 4 -Adobe Photoshop CS4 çalışmanızda oluşturulan Layerlara nereden Color Overlay veya Stroke eklenir?
A) File > Color Overlay ve Stroke
B) Edit > Transform > Color Overlay ve Stroke
C) Select > Modify > Color Overlay ve Stroke
D) Layer > Layer Style > Color Overlay ve Stroke

Soru 5 - Adobe Photoshop CS4'de Aracın işlevi nedir?
A) Tuval� 360 derece Döndür
B) Layer� 360 derece Döndür
C) Tuval� Taşı
D) Seçilen Katmanları 360 derece Döndür

Soru 6 - Adobe Illustrator CS4 �e Aracın işlevi nedir?
A) Stroke>Kalınlıgı
B) Stroke >Stili
C) Fill >Rengi
D) Stroke >Rengi

Soru 7 -Adobe Photoshop CS4 programında Layer Transform işlemleri hangi menüden yapılır?
A) Image > Image Rotation
B) Edit >Transform
C) Image > Transform
D) File > Transform

Soru 8 -Adobe Photoshop CS4'de Brush Tip özellikleri nereden tanımlanır?
A) Edit > Brushes
B) File > Brushes
C) Filter > Brushes
D) Window > Brushes

Soru 9 - iconun temsil ettiği işlem nedir?
A) Brush Aracı
B) History Aracı
C) History Brush Aracı
D) Brush Tip Size Aracı

Soru 10 -Adobe Photoshop CS4 çalışmanın çözünürlüğü hangi menüden değiştirilir?
A) File > Page Setup
B) Image > Canvas Size
C) Image > Image Size
D) Window>Image Size

Soru 11 - iconun işlevi nedir?
A) Dolgu Aracı
B) Canlı Boyama Aracı
C) Artboard Aracı
D) Dörtgen Çizme Aracı

Soru 12 -Adobe Photoshop CS4 Programı'nda oluşturulan köşeli seçimlere nereden kenar yumuşaklığı verilir?
A) Select > Modify > Smooth
B) Select > Modify > Feather
C) Select > Modify > Contract
D) Select > Modify > Border

Soru 13 - Adobe InDesign CS4 �e iconlarının işlevleri nelerdir?
A) Hizalama
B) Stroke Başlık Türleri
C) Stroke Birleştir
D) Kesik çizgi oluştur

Soru 14 - iconun görevi nedir?
A) Gradient Aracı
B) Live Paint Aracı
C) Symbol Sprayer Aracı
D) Symbol Styler Aracı

Soru 15 -Adobe Illustrator CS4�e oluşturulan çalışmalarda Export işlemi nereden yapılır ?
A) File > Export
B) Edit > Export
C) View > Export
D) Filter > Export

Soru 16 -Adobe Illustrator CS4'de klavye üzerinde bulunmayan karakterler hangi menü altından eklenir?
A) Glyphs
B) Type
C) Edit > Karakter Ekle
D) File > Karakter ekle

Soru 17 -Adobe Photoshop CS4 çalışmalarında katman saydamlık değerini nasıl belirleriz?
A) History Brush Aracıyla
B) Image > Opacity
C) Layer Paneli > Opacity
D) History Paneli > Opacity

Soru 18 -Adobe Illustrator CS4'de Pen Tool altında bulunan Add Anchor Point aracının görevi nedir?
A) Yollara Anchor Noktası Ekler
B) Yollardan Anchor Noktası Siler
C) Yollara Eğim Ekler
D) Yol Çizer

Soru 19 -Aşağıdakilerden hangisi Adobe Acorobat Pro ile yapılamaz?
A) Herhangi bir yazılım içinden Yazdır menüsü kullanılarak PDF üretmek
B) PDF dokümanlarına şifre atamak
C) PDF dokümanları içinde yorumları görüntülemek ve düzenlemek
D) Vektörel illüstrasyon yapmak

Soru 20 -Adobe Photoshop CS4'de oluşturulan Grafik çalışmaları hangi yapıda oluşur?
A) Pixel
B) Vektörel
C) Resim
D) Efekt

Soru 21 -Adobe Photoshop CS4 çalışmanızda Magic Wand'ın seçeceği renk aralığını nasıl belirlenir?
A) Image > Image Size
B) Edit > Fill
C) Control Panel > Tolerance
D) Window > Color

Soru 22 - ikonun işlevi nedir?
A) Şekil Çıkarmak
B) Seçim Çıkarmak
C) Kare Çizmek
D) Hiçbiri

Soru 23 -Adobe Illustrator CS4'de Direct Selection Aracı'nın temel işlevi nedir?
A) Şekli Seçmek
B) Şeklin Anchor ve/veya Path'ini Seçmek
C) Dolgu Rengini Seçmek
D) Kontür Rengini Seçmek

Soru 24 -Adobe Illustrator CS4 çalışmalarına resimler hangi menü yoluyla yerleştirilir?
A) Object > Slice
B) Object > Place
C) Edit > Place
D) File > Place

Soru 25 -Adobe Illustrator CS4'de ;
A) quark Xpress ve vektörel efektler vardır
B) Illustrator ve Photoshop efektleri vardır
C) Coral Draw ve In Design Efektleri vardır
D) Sanatsal ve DeInterlace efektleri vardır

Soru 26 -Oluşturulan seçimlerin boyutlarını değiştirmek için hangi menü kullanılır?
A) View > Modify Selection
B) Select > Modify > Transform Selection
C) Select > Transform Selection
D) Edit > Modify Selection

Soru 27 -Adobe Illustrator CS4�e Nesneleri nereden gruplayabiliriz?
A) Object > Lock
B) Object > Group
C) Edit > Group
D) Object > Transform > Group

Soru 28 -Crop Tool görevi nedir?
A) Vektörel objeleri kırpar
B) Kenar düzgünlüğü verir
C) Tuvali kırpar
D) Katmanları kırpar

Soru 29 -Adobe Photoshop CS4 çalışmalarında oluşturulan seçimi kaydetmek için hangi işlem yapılmalıdır?
A) Select > Modify > Save Selection
B) Select > Save Selection
C) Edit > Save Selection
D) d. Tools > Save Selection

Soru 30 -Adobe InDesign CS4 �e ölçü birimini hangi menüden belirleriz?
A) Window>Preferences>Units�ncrements
B) File>Preferences>Units�ncrements
C) View>Preferences>Units�ncrements
D) Edit>Preferences>Units�ncrements

Soru 31 -Adobe Illustrator CS4 Color Paneli'nden belirlediğiniz bir rengi nasıl örnek renkler arasına kaydederiz?
A) Swatches Panelinden> AddSwatch
B) PathFinder > AddSwatch
C) Style Panelinden > AddSwatch
D) Effect > AddSwatch

Soru 32 -Adobe Illustrator CS4'de gruplanmış nesneleri, kendilerine verilen özellikler bozulmadan nasıl işleyebiliriz?
A) Nesneleri Baştan İstediğimiz Özelliklerle Çizerek
B) Katman Özelliklerini Kaydederek
C) İzolasyon Modunu Kullanarak
D) Apperance Panelini Kullanarak

Soru 33 -Adobe Illustrator CS4�e bir nesneyi çalışma alanına veya başka nesnelere hizalamak için hangi paneli kullanırız?
A) Pathfinder Paneli
B) Color Guide Paneli
C) Align Paneli
D) Transform Paneli

Soru 34 -Adobe Illustrator CS4'de dışarıdan import edilen resimlerin üzerindeki "Çarpı İşareti" neyi anlatır?
A) Gelen Resmin Renk Modunun Çalışmaya Uymadığını
B) Gelen Resmin Bu Çalışmada Kullanılamayacağını
C) Gelen Resmin Çalışmaya Gömülü Olduğunu
D) Gelen Resmin Çalışmaya Dışarıdan Linklendiğini

Soru 35 -Adobe InDesign çalışmalarında Nesnelere uygulanan Effekt ler nereden yönetilir?
A) View Menüsünden
B) Object Style Panelinden
C) Object Panelinde
D) Effects Panelinden

Soru 36 -Adobe Photoshop CS4 çalışmanızda oluşturulan Path �ol�nasıl seçime dönüştürülür?
A) Layer üzerine CTRL + Fare Sol Tıklama
B) Window > Seçime Dönüştür
C) Path üzerinde sağ tıkladıktan sonra Make Selection
D) History Paneli > Seçime Dönüştür

Soru 37 -Photoshop CS4'de bir katmanın nasıl başka bir katman alanından, istediğimiz çerçevede görünmesini nasıl sağlarız?
A) Layer Paneli > Add Layer Mask
B) Layer Paneli > Layer Properties > Akıllı Nesneneye Dönüştür
C) Layer Paneli > Add Layer Mask
D) Layer Sağ Tık > Layer Properties > Add Layer Mask

Soru 38 - ikonun işlevi nedir?
A) Yama yapmak
B) Boyamak
C) Silmek
D) Dönüştürmek

Soru 39 - Adobe Illustrator CS4 �e Aracın işlevi nedir?
A) İki şekil arasında Karışım Oluşturur
B) Daireyi Kareye dönüştürür
C) Kareyi Daireye dönüştürür
D) Şekil seçimleri oluşturur

Soru 40 -Adobe InDesign da yeni bir sayfa ekleme işlemi nereden yapılır?
A) File > New
B) Page > New
C) Layer Paneli > New Page...
D) Pages Paneli > Insert Pages...

Soru 41 -Aşağıdakilerden hangisi varolan bir seçime kenar yumuşaklığı verir?
A) Select > Modify > Border
B) Select > Inverse
C) Select > Modify > Smooth
D) Select > Transform Selection

Soru 42 - iconun görevi nedir?
A) Serbest Çizim Yapmak
B) Eğik Yollar Çizmek
C) Çizilmiş Noktaları Azaltmak
D) Çizilmiş Noktaları Eğmek

Soru 43 - Adobe Illustrator CS4 �e Aracın işlevi nedir?
A) Nesnelerin Saydamlığını Belirler
B) Nesneye Belirlenen Açıda Yansıtır
C) Nesnenin Kopyasını Alır
D) Nesneyi Taşır

Soru 44 - Adobe Acrobat Pro araçının görevi nedir?
A) PDF Dosyalarını Birleştirir
B) Yeni PDF Oluşturur
C) PDF hazırlaken Yeni Sayfa Ekler
D) Hiçbiri

Soru 45 -Adobe Illustrator CS4'de oluşturlan metinleri vektörel çizime dönüştürmek için hangi seçenek kullanılır?
A) Type > Create Outline
B) Window > Create Outline
C) Object > Create Outline
D) File > Create Outline

Soru 46 -Adobe Illustrator CS4'de hazırlanan şekilleri birleştirmek, parçalamak, bölme gibi işlemler hangi panelden yapılır?
A) Action
B) Pathfinder
C) Layer
D) Sembol

Soru 47 -Adobe Photoshop CS4'de "Kare" seçim alanını hangi yardımcı tuş ile oluşruruz?
A) Shift
B) Ctrl
C) Alt
D) Hiçbiri

Soru 48 -Adobe Illustrator de oluşturulan dikdörtgen şekli üç boyutlu hale nereden getiririz?
A) Effect >3D > Extrude & Bevel
B) View > 3D > Revolve
C) Object > 3D > Rotate
D) Style >3D > Create 3D

Soru 49 - Adobe Photoshop CS4'de Aracın işlevi nedir?
A) Desen Tanımlar
B) Doku Transfer Aracıdır
C) Dolgu Belirler
D) Maske Oluşturur

Soru 50 -Adobe Illustrator�n dosya uzantısı nedir?
A) PSD
B) AI
C) PNG
D) GIF

sagopa kajmer merhametine dön

Yarım yanmış, yarım donmuş.Aklım buna şaşmıs
aöaşaşmamam gerekmiş, bu şaşkınlıklar aptalcaymıs
Senin Kalbin ahşapcaymıs benimki kezzapca,bu aşk ahmakca
Geç ve köşene otur suskun !
Senin zamanın degiL bu zaman
Önce konuşmayı öğren sonra kolay kavran
Bu yollarda cok iyi olmalı manevran ve mis gibi kokmalı sundugun manolyan
Yolcuların yolcusuyum,Yolum tozlu topraklı
Gerilmiş ettten canbaz için ipler
Asfaltın Üzeri paramparca cambazlar
Hepsini Kaldırıp atar ölümden cımbızlar
Var Olan son Gücümle yüzümü yüzüne çevirmeliyim
Seni Derhal Görmeliyim
Ama Hayır’…Bir ekz daha acı cekerek ölmemeliyim!..
Sana Doğruları Söylemeliyim
Karşımda Yollar, ahval paranormal
ben yolruldum,bir adım atmaya Kalmadı Takat.
Beni üzmeden söylemeye Çalıstıklarının hepsi yüzümü mosmor eden sert tokat.

Nakarat

Aklımı avla bir gafil kuş gibi mermiye değsin
Ama bu canımı sakla,başka bir canım yok elimde avcumda

Kolera

Herkes Uyudu Yine içtimada Düşünce bazen tercih etmen gerekir
Bilmemeyi bilmeye el değmemiş hayallerimin ortasında duran
Bir kara sevda camına Taş Fırlatsan uyansa
Casaretimi topladım konuşacaktım sen gelince sular altında
kaldı anşatacaklarım.
Gözlerimin sığınagı kadar aralık kapım ellerin gül kokardı sen
diken satardın hayır ağlamıyorum üstümden yağmur bulutu geçti
hayır Ağlamıyorum gözüme biraz sen kaçtı çok tedirginim
çünkü cok soğuksun ya hu yine ormanın içine doğru kaçtır ürkek
bir ahu. Gülümsemene hasretim bağlanmış basiretim hemde
kapalıymıs kısmetim.Bir Sokak köpeği buldum ona sarıldım ağladım ağladım.

Photoshop CS5 Full Türkçe İndir

Quantcast

Evet arkadaşlar ps serisi oldukça ileri düzey bir yere gidiyor . bugünkü haberlere göre nisan ayında piyasada olması beklenen ps cs5 sürümü oldukça sağlam yapılmış gibi görünüyor.. cs2 ve 4 kullandım cs2 den bir türlü vazgeçemedim ama en güzelide o olsa gerek diye düşünüyorum…

http://i43.tinypic.com/2a0cd9s.jpg

Photoshop CS5 Full Türkçe İndir

programları tr kullananlarada biraz kıl oluyorum piyasada o kadar ing anlatım varken ? tr kullanmanız normal mi acaba? neyse eleştiriyi bir kenara bırakıp cs5 in yeni özelliklerinden bahsetmek gerekirse ps kullananlar kullanınca pek farkı anlayabilecekler hız konusunda bilmiyorum ne kadar geliştirme yapılmış ama oldukça güzel yerlere getirdikleri bir gerçek.. full ve türkçesini buradan pek yakında indirebilirsiniz.. iyi günler.

Adobe Photoshop Cs5 Portable

alt
Uyumluluk :Windows XP, Vista, 7
Dil: İngilizce
Crack : Gerekmez.
alt
alt


Youtube Erişim Sorununa Çözüm

Ulaştırma Bakanlığı’nın ilk başta Atatürk’e hakaret sebebiyle engellediği Youtube, sonradan vergi kaçırma ve ülkemizde yasal bir kurum olmamasından dolayı erişimi engellendi. Google servisleri ve Youtube aynı ya da karışık IPlere sahip olduğundan Youtbe engellenince bir süre Google da erişilmez oldu. Sonra da Google’ın Youtube IPlerini ayırmasıyla Google servisleri tekrar açılabilir hale geldi. Youtube ise Ulaştırma Bakanlığı’nın dört isteğini yerine getirmezse normal yollardan erişime kapalı olacak. 30 milyon TL kadar vergi borcu bulunduğu belirtilen Google’ın bu kadar borcu olana kadar Maliye ve Ulaştırma Bakanlığı’nın neden bir müdahalede bulunmadığı da akıllarda soru yaratan kısım. Atatürk’e hakaret videoları varsa onu sadece bizim değil de yabancıların görmesi, milletin dışarda olan bitenlerden bihaber olmasına da sebep oluyor.

Youtube’a erişimin kısıtlanması internet trafiğinde biraz rahatlamaya yol açtı. Facebook engellenirse nasıl bir rahatlık olacağını düşünemiyorum.

Şimdi Youtube’a bazı değişiklikler yaparak girebilmenizi sağlayan yöntemlerden birine değinelim. Bu yöntemler yasal ve ya yasal değil olarak adlandırılamaz. Başbakanın Youtube’a başka yollardan da erişilebiliyor sözünden de yasal olmayan bir işlem yapmadığımızı belirtelim. Zaten başka vekil sunucu(proxy) ya da DNS(Domain Name Server) kullanmak kesinlikle illegal bir yöntem değil. Çünkü birçok üniversite veritabanlarına erişim için kendi vekil sunucularını kullanmamızı zorunlu kılıyor. Vekil sunucu kullanımı üniversitelerin ağ üzerinden yasal olmayan işleri gerçekleştirenlerin takibi için kullanılıyor. TTnet vekil sunucuları dışında kullanacaklarınız ise TTnetin takibine takılmadan ya da karşı sitenin ya da bilgisayarın şaşırtılmasıyla internete güvenle ulaşabilmenizi sağlar. Tabi ki şu an ülkemizde tamamen güvenebileceğimiz bir vekil sunucu olmadığından dolayı TTnet sunucularından başka sunucular üzerinden kesinlikle internet bankacılığı işlemlerinizi gerçekleştirmeyin!

Herneyse çok uzattık, işimize bakalım. :)

C:\ > WINDOWS > system32 > drivers > etc dizinindeki hosts ismindeki dosyayı not defteriyle açalım. Açılan pencerede satırın en altına yazının en altında vereceğim kodları yapıştırıp kaydedip kapatın. İsterseniz sonradan aynı şekilde açarak eklediğiniz adresleri silebilirsiniz. DNS olarak da kendi kullandığım sunucular ise: 156.154.70.22 , 156.154.71.22

Sizin de kendi kullandığınız başka DNS adresleri varsa onları da deneyebilirsiniz.

Hosts dosyasının en altına eklenecek adresler:

209.85.229.99 www.youtube.com
209.85.229.99 youtube.com
74.125.13.80 v1.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.83 v2.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.86 v3.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.89 v4.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.92 v5.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.95 v6.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.98 v7.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.101 v8.lscache1.c.youtube.com
74.125.97.17 v9.lscache1.c.youtube.com
74.125.97.84 v10.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.87 v11.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.90 v12.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.93 v13.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.96 v14.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.99 v15.lscache1.c.youtube.com
74.125.97.38 v16.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.82 v17.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.85 v18.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.88 v19.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.91 v20.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.94 v21.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.97 v22.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.100 v23.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.103 v24.lscache1.c.youtube.com
74.125.13.80 v1.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.83 v2.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.86 v3.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.89 v4.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.92 v5.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.95 v6.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.98 v7.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.101 v8.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.81 v9.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.84 v10.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.87 v11.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.90 v12.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.93 v13.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.96 v14.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.99 v15.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.102 v16.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.82 v17.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.85 v18.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.88 v19.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.91 v20.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.94 v21.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.97 v22.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.100 v23.lscache2.c.youtube.com
74.125.13.103 v24.lscache2.c.youtube.com
74.125.99.80 v1.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.83 v2.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.86 v3.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.89 v4.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.92 v5.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.95 v6.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.98 v7.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.101 v8.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.81 v9.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.84 v10.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.87 v11.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.90 v12.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.93 v13.lscache3.c.youtube.com
74.125.97.32 v14.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.99 v15.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.102 v16.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.82 v17.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.85 v18.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.88 v19.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.91 v20.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.94 v21.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.97 v22.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.100 v23.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.103 v24.lscache3.c.youtube.com
74.125.99.80 v1.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.83 v2.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.86 v3.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.89 v4.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.92 v5.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.95 v6.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.98 v7.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.101 v8.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.81 v9.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.84 v10.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.87 v11.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.90 v12.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.93 v13.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.96 v14.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.99 v15.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.102 v16.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.82 v17.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.85 v18.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.88 v19.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.91 v20.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.94 v21.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.97 v22.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.100 v23.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.103 v24.lscache4.c.youtube.com
74.125.99.16 v1.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.19 v2.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.22 v3.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.25 v4.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.28 v5.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.31 v6.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.34 v7.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.37 v8.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.17 v9.lscache5.c.youtube.com
74.125.97.20 v10.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.23 v11.lscache5.c.youtube.com
74.125.170.154 v12.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.29 v13.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.32 v14.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.35 v15.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.38 v16.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.18 v17.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.21 v18.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.24 v19.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.27 v20.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.30 v21.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.33 v22.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.36 v23.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.39 v24.lscache5.c.youtube.com
74.125.99.16 v1.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.19 v2.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.22 v3.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.25 v4.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.28 v5.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.31 v6.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.34 v7.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.37 v8.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.17 v9.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.20 v10.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.23 v11.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.26 v12.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.29 v13.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.32 v14.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.35 v15.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.38 v16.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.18 v17.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.21 v18.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.24 v19.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.27 v20.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.30 v21.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.33 v22.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.36 v23.lscache6.c.youtube.com
74.125.99.39 v24.lscache6.c.youtube.com
74.125.170.208 v1.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.211 v2.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.214 v3.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.217 v4.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.220 v5.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.223 v6.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.226 v7.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.229 v8.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.209 v9.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.212 v10.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.215 v11.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.218 v12.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.221 v13.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.224 v14.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.227 v15.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.230 v16.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.210 v17.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.213 v18.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.216 v19.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.219 v20.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.222 v21.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.225 v22.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.228 v23.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.231 v24.lscache7.c.youtube.com
74.125.170.208 v1.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.211 v2.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.214 v3.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.217 v4.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.220 v5.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.159 v6.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.226 v7.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.229 v8.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.209 v9.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.212 v10.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.215 v11.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.218 v12.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.221 v13.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.224 v14.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.227 v15.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.230 v16.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.210 v17.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.213 v18.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.216 v19.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.219 v20.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.222 v21.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.225 v22.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.228 v23.lscache8.c.youtube.com
74.125.170.231 v24.lscache8.c.youtube.com

Patron – Professional [ Full Albüm ]

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü ilk yasal albümü “Yeraltından Yeryüzüne” ile beklentilerin üstünde bir performans sergileyen Patron, Haziran ayının ilk haftasında ikinci albümü “Professional” ile yeniden raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar imza attığı her çalışmayla Rap dinleyicisinin büyük beğenisini toplayan Patron, bu albüm için hazırladığı yüksek tempolu, sert ve eleştirel parçalarla Rap dinlemeyen kitlelerin de dikkatini çekmeyi hedefliyor. Ateş Müzik etiketiyle piyasaya sürülecek olan albümde on parça yer alıyor. Sansar Salvo, Da Poet, Hayki ve Elçin Orçun’un Patron’a eşlik ettiği albümün altyapıları Da Poet, Can Volkan ve Hayki tarafından hazırlanmış. Ayrıca Patron’a Hayki’nin eşlik ettiği “Zıpla Bunaldığında” isimli parçaya İlkay Asar elektro gitarıyla eşlik ediyor. Tüm kayıtları PMC’de alınan albümün mix ve mastering işlemleri Kupa-A tarafından yapılmış. Albümün kapak fotoğrafları İsa Kurt tarafından çekilmiş, tasarımı da Erman Yılmaz (Krys2Looper) tarafından yapılmış.

”Professional”in çıkış parçası olarak belirlenen “Patron”a Türkiye’nin ilk ve tek Hiphop yönetmeni Atıf Ülkü tarafından bir klip çekildi. Elçin Orçun’un Patron’a eşlik ettiği parçanın klibinde mekan olarak İkitelli’de bir hurdalık ve Anadolu Yakası’ndaki bir alt geçit kullanıldı. Yirmi saat süren çekimler sonucunda ortaya çıkan renkli ve eğlenceli klip, yakın zamanda sitemizin yanı sıra TV kanallarında gösterimde olacak.

Haberin başında belirttiğimiz gibi albümün Haziran ayının ilk haftasında Ateş Müzik etiketiyle raflarda olması bekleniyor. Şimdi sizlere “Professional”ın tanıtım parçasını ve albümden çıkan ilk video klip olan “Patron”u sunuyoruz. Keyifli dinlemeler ve iyi seyirler …

”Patron – Professional” Tracklist:

01. Intro
02. Professional (Produced by Da Poet)
03. Patron feat. Elçin Orçun (Produced by Can Volkan)
04. Disko İstanbul (Produced by Da Poet)
05. Doğru Söyle feat. Sansar Salvo (Produced by Can Volkan)
06. İç (Produced by Da Poet)
07. Kahramanım Ol feat. Elçin Orçun (Produced by Can Volkan)
08. Zıpla Bunaldığında feat. Hayki (Produced by Hayki)
09. Sistem Yok (Produced by Can Volkan)
10. Vakit Doldu feat. Da Poet (Produced by Da Poet)

TIKLA INDIR SNIPET

Hoş Gelen Aylar: Üç Aylar – 13 HAZİRAN 2010 PAZAR

Farklı ve şok etkili ibadetleri bulunan günlere, aylara, yani Üç aylara 13 HAZİRAN 2010 PAZAR günü girecez inşallah . İçinde mübarek geceler var, mübarek günler var, farz, vacip, sünnet farklı hükümlerde ve farklı şekillerde ibadetler var. Gündüzleri oruçla, geceleri namazla, zikirle, duâ ile ve niyazla geçirebileceğimiz bereketli ve feyizli zaman dilimleri var.

Bu bereketli zaman dilimlerinde, diğer günlerde olduğu gibi, kalbimiz tek bir makama yönelecek, tek bir makamdan imdat isteyecek, tek bir makama arz-ı hâcet edecek, tek bir makamı zikredecek. Ahlâkımızı tek bir makamla olan ilişkilerimiz yönlendirecek. Kalbimiz hastalıklarına şifa kaynağı olarak yalnız Allah’ı bilecek.
Bazı topraklar ve bazı mevsimler, diğer bazı örneklerine göre bir bereket fırtınası yaşarlar. Kimi topraklara kimi mevsimlerde ne ekseniz, hemen çimlenir, hemen yetişir ve hemen elinizden tutar. Bir verirsiniz, en az on katıyla hemen alırsınız. Bazen yüksek derecelere doğru katlanır bu verimlilik, yükselir. Bazen bire yüz, bire bin aldığınız olur.

Kıraç ve verimsiz topraklara, bir de mevsiminin dışında bir şey ekmeye kalksanız, bir şey alamazsınız. Ne var ki, maneviyâtta merhamet daha yüksektir. Maneviyâtta toprağın verimsizini, kıracını, mevsimin olumsuzunu tamamen bizim iç dünyamız, yönelişimiz ve Allah’ın hadsiz rahmeti belirliyor. Hele biz bir yönelelim. Nerede, ne zaman, nasıl yönelmiş olursak olalım; Allah “onca fırsatları kaçırdın da, gelmedin” demiyor; bize rahmetiyle, merhametiyle, affıyla, mağfiretiyle, şefkatiyle mukabele ediyor. Biz O’na doğru yürürsek, O bize doğru koşuyor! Yani ezelî lütuflarını seferber ediyor, elimizden tutuyor, imdat çığlıklarımıza muhatap oluyor, cevap veriyor, bize yardım ediyor.

Çünkü Yaratıcımız, bize çok merhametli. Bizim mutluluğumuz için hayrı da, şerri de sebep kılıyor. Hayır veriyor, şükredeni mükâfatlandırıyor. Şer veriyor, sabredeni mükâfatlandırıyor. Kur’ân bunu, “Belki sevmediğiniz şey, hakkınızda hayırlıdır”1 âyetiyle ilân ediyor.

Bu üç aylarda ve üç ayların içinde bulunan muhtelif gün ve gecelerde rahmet-i Rahman’ın daha coşkulu bir rahmet ve daha büyük bir şefkatle bizi sardığı, bize yöneldiği, bu gün ve gecelerin mânevî yükselişimiz için, günahlarımızdan arınmamız için, tövbe ve istiğfar etmemiz için ve makbul bir kul olmamız için daha münbit ve daha verimli bir zemin teşkil ettiği konusunda çok sayıda haber mevcut. Başka zamanda bire on sevap getiren ibâdetler, bu aylarda, bu gün ve gecelerde bire yüz, bire yedi yüz, bire bin, bire on bin, bire yirmi bin, bire otuz bin mânevî kazanca vesîle olabilmektedir. Duâlar daha çok müstecâb olmakta, niyazlar reddedilmemektedir.

Şimdi bu mesaj ve haberlerden bir demet sunalım: Peygamber Efendimiz Aleyhissalatü Vesselâm buyurdu ki:

“Recep Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır.”2
“Bu aya Recep denmiştir. Çünkü bu ayda Şaban ve Ramazan hürmetine büyük hayır ve hürmet lütfedilmiştir.”3
“Beş gece vardır ki, onlarda yapılan duâ geri çevrilmez. Bunlar:

1- Receb ayının ilk Cuma gecesi olan Regâib Gecesi,
2- Şaban ayının on beşinci gecesi olan Berat Kandili,
3- Cuma Gecesi,
4- Ramazan Bayramı gecesi,
5- Kurban Bayramı Gecesi.”4

“Şaban ayı, Receple Ramazan ayı arasında bulunan, insanların çoğunun değerini bilmediği bir aydır. Onda kulların amelleri Allah’a arz edilir. Ben amelimin ancak oruçlu iken Allah’a arz edilmesini isterim.”5
“Şaban ayına bu ismin verilmesinin sebebi, bol ve bereketli hayırlar, onda oruç tutan kimse Cennete girinceye kadar dallanıp budaklandığı içindir.”6
“Şaban ayının yarısı geldi mi, o geceyi ibadetle ihyâ edin, gündüzün de oruç tutun. Çünkü Allah Teâlâ o akşam güneş battıktan sonra dünya semasına tecelli eder ve der: ‘İstiğfar eden yok mu, affedeyim. Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim. Hastalığa uğramış olan yok mu, afiyet vereyim! Keza, duâ eden yok mu, kabul edeyim!’ Bu böyle sabaha kadar devam eder.”7
“Ramazan ayına bu ismin verilmesinin sebebi, günahları yakıp erittiği içindir.”8
“Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluştur.”9

Üç Ayların İslâm âlemi için ve bütün Müslümanlar için hayırlara ve bereketlere vesile olmasını Cenâb-ı Feyyaz-ı Mutlak’tan niyaz ederim.

Dipnotlar:
1- Bakara Sûresi: 216.
2- Câmiü’s-Sahîh, 3/1034.
3- Câmiü’s-Sahîh, 3/1075.
4- Câmiü’s-Sahîh, 3/953.
5- Câmiü’s-Sahîh, 3/1107.
6- Câmiü’s-Sahîh, 2/672.
7- Taç, 2/168.
8- Câmiü’s-Sahîh, 2/671.
9- Câmiü’s-Sahîh, 3/719.

Evde Vuvuzela Yapımı

Evde Vuvuzela Yapımı

Daha önce tortelini ve donut hamuru açmada kullandığım Dizayn Oxy Plus kombi borusundan bu defa vuvuzela yapmaya karar verdim. Geçen sene doğal gaz dönüşümünden kalan borulardan 25×4.2 mm yazan 50 ve 75 cm lik uzunlukta olanlarından 2 tane seçtim.

Borunun 2 cm lik ucundan alüminyum tabakaya kadar birinci katı kestim. Isıtıp tahta kaşık ile birazcık genişlettim. Isıtma hem üst katın alüminyum tabakadan ayrılmasını sağlıyor hem de boruyu kola şişesini tutacak kadar genişletmiş oluyoruz. Kesilmiş kısmı ısıtrak çıkarın bıçakla kesmeye çalışmayın. Aksi takdirde elinizi kesme olasılığınız var. Birinciyi yaparken kesdim de ondan biliyorum. Litrelik kola şişesinin ağzı 1-2 mm kadar geniş. Boruyu genişletmek veya şişe ağzını daraltmak gerekiyor.

Gece vakti komşular ayağa kalkmasın diye fazla deneme yapamadım ama sonuçta aynı iğrenç ses. Vuvuzela.ogg